bramy

Porady

Nasza firma posiada doświadczenie w dostarczaniu klientom automatów do bram różnego typu. I właśnie w czasie gromadzenia tej praktyki nauczyliśmy się najwięcej. Zdajemy sobie sprawę, jak długą drogę pokonaliśmy i o ile mądrzejsi jesteśmy obecnie. Najlepszą radą, jaką możemy dać klientom, jest właśnie czerpanie z doświadczenia naszej kadry.

Automat powinien być dopasowany do konkretnej bramy. Każda z nich wymaga bowiem nieco innych rozwiązań. Pod uwagę należy wziąć, czy jest to brama ogrodzenia czy garażu. W tym pierwszym przypadku najczęściej mówi się o bramach przesuwnych bądź skrzydłowych. Każda z nich wiąże się z odmiennym systemem automatycznego otwierania oraz zamykania. Poszczególne ogrodzenia mają inny charakter, a do ich wykonania wykorzystano nieco odmienne surowce. Optymalne dopasowanie automatów do bramy wymaga wzięcia pod uwagę również takich elementów. W przypadku systemów garażowych należy natomiast dopasować je do sposobu wykorzystania danego budynku.

Automaty do bram to nie tylko sam system otwierania i zamykania ogrodzenia bądź garażu. W ramach tego rodzaju systemów stosowany jest także szereg rozwiązań dodatkowych. Dzięki nim można usprawnić funkcjonowanie urządzenia, tak działa chociażby funkcja automatycznego zamykania bramy. Poza tym zamontować można także dodatkowo fotokomórkę, która sprawi, iż automatyczny system zamykania będzie bardziej bezpieczny. Gdy jakiś obiekt znajdzie się w pobliży kierunku ruchu zamykającej się bramy, wówczas proces ten zostanie wstrzymany. Dodatkowym elementem może być towarzysząca automatom do bram sygnalizacja. Warto także upewnić się, że montowany system będzie działał również w momencie awarii zasilania. Takie sytuacje się zdarzają, ale klient mimo wszystko powinien móc bez problemu dostać się na swoją posesję lub do garażu. Niektóre systemy posiadają opcję ręcznego otwierania, inne działają w oparciu o mechanizmy awaryjne. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru najlepszego rozwiązania z zakresu automatów do bram.